Rozmiar czcionki
Kontrast
Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu
Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 1 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 2 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 3 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 4 Bursa Szkolna nr 1 w Poznaniu - zdjęcie nr 5

   Zamierzasz rozpocząć naukę w jednej z poznańskich szkół ponadpodstawowych? Mieszkasz na stałe poza Poznaniem? Dobrze trafiłaś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie.
   Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach rozwijających umiejętności interpersonalne, imprezach i uroczystościach wynikających z tradycji placówki. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Zapraszamy.

Rok szkolny 2021/22

 Alina Faliush

Nasza wychowanka od roku szkolnego 2019/2020

     Alina to tegoroczna maturzystka, która od kilku lat ambitnie rozwija swoją pasję brydżową. Przygodę z brydżem rozpoczęła w Uczniowskim Klubie Brydża Sportowego „Dąbrówka” działającym przy VII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. W 2020 roku wstąpiła do Polskiego Związku Brydża Sportowego. W ramach przygotowań do większych wydarzeń sportowych zdobywała umiejętności podczas turniejów treningowych m.in.: w Osiecznej, Piłce czy Sokolcu. Jako początkujący brydżysta wiodła prym w klasyfikacji długofalowej na jednym z takich zgrupowań. Podczas konkursu bezpiecznej rozgrywki „Ucz się od Wohlina”, którego głównymi pomysłodawcami byli zwycięzcy Mistrzostw Polski – Mikołaj Cankudis i Patryk Morawski, była bezsprzeczną liderką w kategorii początkujących („Baby-Kandukis Award”).

     Poza tym Alina uczestniczyła w licznych imprezach i turniejach brydżowych zarówno o charakterze regionalnym, jak i ogólnokrajowym. Do najważniejszych można zaliczyć chociażby III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 2021 we Wrocławiu. Do tego warto dodać udział w:

  • 60. Międzynarodowym Kongresie Bałtyckim (Turniej o puchar Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego, Turniej Par Amatorów, Otwarty Turniej Par),
  • 36. Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej (Turniej Par Open, Turniej Par Mixt, Turniej Teamów),
  • Regionalnych Internetowych Rozgrywkach Ligowych (Turniej RECOVID),
  • 60.  Poznańskim Kongresie Brydżowym (Turniej o puchar firmy Procan Logistyka+, Turniej o puchar firmy Pil – Bulding),
  • Bridge Spider (grasz u siebie w klubie, ale porównujesz się z parami z całej Polski),
  • Drużynowych Mistrzostwach Polski sezon 2020/2021 (Poznańska Liga Okręgowa),
  • Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w brydżu sportowym w Lublinie.

     A dlaczego brydż? Nasza wychowanka podała kilka powodów, dlaczego akurat zainteresowała się tą grą. Po pierwsze to doskonały sposób, aby ćwiczyć mózg, pamięć, logiczne myślenie. Nie jest rzeczą łatwą dobrać odpowiednią strategię, przeanalizować sytuację, zaplanować właściwe zagranie będąc pod presją czasu. Największą zaletą jest fakt, że gra się w czwórkę – jedna para przeciwko drugiej. Wynik uzależniony jest nie tylko od jej zagrań, ale też posunięć jej partnerki. To uczy współdziałania, przebywania w grupie. Daje szansę na nawiązywanie ciekawych kontaktów, zawierania znajomości i zdobycie wielu przyjaciół. Poza tym brydż to emocje.